Pasaulē dominē divas vīnu lielvalstis, un viena no tām ir Itālija. Itālijā vīnogulāji tiek audzēti gandrīz visā tās teritorijā. Tāpēc vīnu piedāvājums šeit ir ļoti plašs – virs 2500 vīna šķirnēm – no vienkāršiem galda vīniem līdz ļoti izsmalcinātiem un unikāliem vīniem. Tieši no Itālijas nāk tādi vārdi kā Prosecco (kontrolētas kvalitātes dzirkstošais vīns) vai Appassimento (kontrolētas kvalitātes vīns, kurš gatavots no vītinātām vīnogām, tādā veidā iegūstot piesātinātu, pilnīgu un izteikti aromātisku vīnu).

Itāļi ciena gan klasiku un sentēvu iestrādes, gan mīl eksperimentēt, kā rezultātā reizēm izdodas atrast kaut ko izcilu, piemēram “supertoskānas” vīnus. Tomēr, neskatoties uz šādu radošu pieeju, vīni tiek klasificēti un kontrolēti valsts līmenī.

 

DOCG (Denominazione d’Origine Controllata e Garantita)

Augstāko pakāpi šajā itāļu vīnu klasifikācijā ieņem DOCG vai DOP (Denominazione d’Origine Protetta) vīni, kurus uzrauga Itālijas valsts institūcijas un garantē to kvalitāti. Pirms vīns saņem šādu statusu, tiek pārbaudīts viss, kas var ietekmēt vīna kvalitāti - sākot ar vīnogu audzēšanu: augsne, tās apstrāde, pat klimata atbilstība. Un tālāk jau visi procesi, apstākļi, kas var ietekmēt galaprodukta, vīna, kvalitāti. Ik gadu DOCG vīnu statusu iegūst neliels skaits vīnu. Tipiskie DOCG vīni ir Chianti, Brunello, Barollo u.tml. Šāda stingra uzraudzība un kontrole garantē, ka tirgū nonāk paši izcilākie Itālijas vīni.

 

DOC (Denominazione d’Origine Controllata)

Arī augstas kvalitātes vīni, kurus kontrolē valsts institūcijas. Šo vīnu vīnogas tiek audzētas tikai atzītos vīnogu dārzos, un vīnam, atkarībā no reģionālajām īpatnībām, tiek noteikti krāsas, aromāta un garšas kritēriji. Ir vīni, kuri izpilda visus kritērijus DOCG kategorijai, bet kāds no tiem nav pilnīgs, tāpēc saņem DOC kategoriju. Viens no piemēriem ir izcilais Bottega Gold Prosecco >>>, kuram būtībā ir DOCG kvalitāte, bet tikai tāpēc, ka vīndaris vēlas to pildīt zeltītās pudelēs, tas nevar iegūt DOCG, bet gan DOC kategoriju.

 

IGT (Indicazione Geografica Tipica) 

Vienkāršāki vīni, kur tiek ņemts vērā rajons (province, apgabals, komūna vai kāda konkrēta vieta), gads un vīnogu šķirne.

Vino da Tavola

Galda vīni jeb visi pārējie vīni, kuriem reti ir minēta izcelsmes vieta, vīnogu šķirne. Šeit parasti apvieno dažādas vīnogas no dažādiem reģioniem. Tomēr ir ražotāji, kuri iekarojuši uzticību ar ļoti labiem Vino da Tavola vīniem.

 

Vēl pāris lietas, kuras derētu zināt par uzrakstiem uz etiķetēm: 

Riserva vai Riserva Speciale nozīmē, ka atšķirībā no citu kategoriju vīniem, šī vīna nostādināšana mucā bijusi daudz ilgstošāka (ne mazāk kā trīs gadi, dažiem vīniem tas var variēt no diviem līdz pieciem gadiem).

 

Superiore – gatavots vīns no vīnogām pēc labākās ražas gada, teiksim, vīnogās vairāk cukurs, stiprāks vīns.

Classico – vīnogas nāk no vēsturiskas izcelsmes konkrētā vīnogulāja centrālās daļas.

Vigna / vigneto – izgatavots un pildīts pudelēs vienā saimniecībā.

 


 

Eirovīns Latvijā nodrošina TIEŠĀS PIEGĀDES no Itālijas vīndariem,

tādā veidā nodrošinot kvalitātes & cenas samērīgumu. 

Visu martu, Lieldienu laiku un līdz pat 17. aprīlim Eirovīns veikalos -21% ITĀLIJAS VĪNIEM 

 


 

...un dažus Itālijas vīnus piedāvājam par īpašām cenām, piemēram:

 

Ricossa Appassimento Barbera

Kā jau sarkanajiem Appassimento vīniem raksturīgi, tas ir rubīnsarkanā krāsā. Garšas buķetē ir ogu smaržas, mājas augļu ievārījums un zemes notis. Vīns ir maigi salds, sabalansēts ar raksturīgu Barbera vīnogu skābumu. Maigie tanīni sniedz patīkamu struktūru un pēcgaršu. Ļoti labs ar ... Lasīt tālāk >>>

Regulārā cena 15,13 EUR, akcijas cena -34% 9,98 EUR* 

Ricossa Appassimento Bianco

Vītināšanas process baltajiem Appassimento vīniem ir mazliet ilgāks nekā sarkanajiem vīniem. Augļu notis – svaigi sarkanie āboli un melone. Viegli salds ar saldo citrusu niansēm. Appassimento baltais vīns noteikti ir viens no labākajiem ar grillētiem zivju ēdieniem, salātiem vai jūrasveltēm un vēžveidīgajiem... Lasīt tālāk>>>

Regulārā cena 15,13 EUR, akcijas cena -34% 9,98 EUR*

 

*īpašās akcijas cenas ir spēkā līdz 27.03.2018


 

Viss Eirovīns  akcijas piedāvājums >>>

 


 

Restorānā jau biji? Var taču aiziet atkal! 

Marta mēnesī uzrādot Eirovīns klienta karti, restorāni piešķirs 10% atlaidi! Lasīt vairāk>>>