Korķējam vaļā!

 

Kā tik cilvēki nav mēģinājuši izdabūt korķi no vīna pudeles:
- vienkārši urbinot korķi ar kādu asu, smailu priekšmetu;
- ja nesanāk iepriekšējais paņēmiens, tad vienkārši iespiežot korķi pudelē;
- iedurot atslēgas vai kādu citu cietāku instrumentu korķī, tad laužot, griežot korķi;
- kāds izvirza skolas fizikas laboratorijas darba hipotēzi: vai izohoriskā procesā, mainot gāzes temperatūru, mainīsies spiediens? – sildot pudeles kakliņu, kamēr gāze izspiež korķi;
- sitot ar pudeles dibenu pa koku vai pieblietētu zemi, un, lai nebūtu risks uzsist pa mazu akmenīti, var ielikt pudeli kurpē un tad sist;
- ...un vēl noteikti pāris paņēmieni!
Tomēr visi augstākminētie paņēmieni ir nedroši, reizēm pat sarežģīti, līdz ar to NErekomendējam tā darīt! Rekomendējam vislabāko, tam paredzēto zinātnes brīnumu uz fantastikas robežas – vecais, labais korķviļķis!!!

Protams, korķviļķi ir dažādi. Svarīgākais, lai korķviļķis izskatītos pēc izstieptas spirāles. Ja tas ir līdzīgs šņekam vai urbim, tad īsti labi nebūs. Svarīgi, lai korķviļķis labi varētu ieurbties korķī, lai pēc tam to varētu stingri vilkt ārā.


Pudele vaļā, ko tālāk? - lietot uzreiz vai dekantēt?
 

Dekantēšana ir vīna saskare ar gaisu, skābekli, kā rezultātā mainās vīna garša. Tas ir process, kad vīnu pārlej no pudeles dekanterī (caurspīdīgs trauks ar garu kaklu un platu apakšu). Pats dekanteris var būt dažādas formas, un pats process arī atšķirties. Tomēr fakts ir viens, tad var gan uzlabot, gan sabojāt vīna garšu, bet pats process vienmēr atstās iespaidu uz skatītājiem.

Ir pretrunīgi viedokļi par dekantēšanu, jo jāņem vērā gan vīna vecums, gan kvalitāte:
- Jaunus vīnus dekantēt nevajag!
- Savukārt vecākus un nobriedušus vīnus vajag dekantēt, jo tikai pēc dekantēšanas tiem parādās visa aromātu buķete, tas “atvērsies” pilnībā, piemēram, Amarone. Tie kļūst pat koncentrētāki, nekā lejot pa taisno no pudeles. Ja nav iespēju dekantēt, tad ieteicams vismaz paturēt atvērtu pudeli kādu laiku.
- Un, ja runā par ļoti seniem un kolekcijas vīniem, tad dekantējot tos var pat sabojāt.
Cik ilgi vīnam jāļauj pastāvēt, nav viennozīmīgas atbildes.

Viena no pieejām – pēc dekantēšanas vairākas reizes nogaršot, lai novērotu, kā mainās vīna garša, tam saskaroties ar gaisu. Ja nu tomēr pēc kāda laika tas sabojāsies, tad vismaz būs gan gandarījums, gan laba skola, kā darīt nākamreiz :))) 

Atvērtu un neizdzertu pudeli nevar ilgi uzglabāt. Tomēr, ja to dara, tad noteikti tā ir jāaizkorķē. Gan tāpēc, lai aromāts neizgaistu, lai arī blakus aromāti nemainītu vīna garšu, gan neturpinātos vīna saskare ar skābekli. Ātrumā var izmantot parasto korķi, tomēr rekomendējam izmantot speciālu korķi ar vakuuma pumpi.

  


 

Mūsu vīnzines iesaka! ;)))

 

Collina Amarone Della Valpolicella Bottega 0,75l

Regulārā cena ..., akcijas cena ...%*

 

 

 

Terre Latine Cotes Du Roussillon Villages 0,75l

Regulārā cena ..., akcijas cena ...%*

 

*akcijas cenas ir spēkā līdz mēneša noslēgumam! 


 

 

Iepirkties e-veikalā - produktu katalogs vinuoutlet.lv >>>