mezzacorona.it

Iepriekš rakstīju, kā pareizi atkorķēt pudeli un, vai vajag dekantēt vīnu. Šodien pastāstīšu par vīna glāzēm!

Laikam būs grūti uzskaitīt visu garo sarakstu, no kā tik cilvēki dzēruši vīnu – vienreizlietojamie trauki, krūzes vai pat no pudeles kakla, tomēr patiesība ir viena – 1. noteikums: vīns ir jādzer no glāzēm! Ir gan dažādi vīna glāžu nosaukumi, kā Tulip, Flute, Coupe, Asti, Krug, u.c., gan izplatītāko vīna šķirņu un populārāko vīnu glāzes. Ufff, uhh, un te daudziem sākas apjukums, jo pieejamo glāžu taču ir tik daudz!
Tāpēc 2. vienkāršais noteikums – glāzei jābūt caurspīdīgai un bezkrāsainai. Krāsainas glāzes vīnam nav piemērotas. Caurspīdīga glāze ļaus pilnībā izpausties vīna krāsai. Jebkurš gardēdis sākumā ēdienu bauda ar acīm, tad to pasmaržo, tad pagaršo. Tas attiecas arī uz vīnu. Viens un tas pats vīns var radīt dažādu krāsu spēli un gaismas laušanu, mainoties apkārtējam apgaismojumam – mākslīgais, dabiskais, diena, vakars u.tml. Te būtu svarīgi piebilst, ka glāzei ir jābūt gludai un līdzenai, jo slīpētās glāzes būtiski ietekmē krāsu un neļauj pilnībā izpausties vīna sulīgumam un dziļumam. Protams, ka glāzes krāsa vai ārējais slīpējums nemainīs tā garšu, bet vizuāli to būs grūtāk izbaudīt. Tomēr forma ir ļoti svarīga!

mezzacorona.it 3. noteikums – svarīga glāzes forma, jo tā noteiks, kādā veidā vīns pieskarsies garšas kārpiņām un kā mēs to sasmaržosim. Tādēļ vīna glāzes neveido pēc skaistuma etaloniem, bet gan pēc pielietojuma un funkcionalitātes.

Protams, ka vīna glāze uz kājiņas izskatās skaisti, tomēr pamatā ir praktisks apsvērums, lai roku siltums tik ļoti neietekmē vīnu, kas ir glāzē. Tāpēc vīna glāzi tur aiz kājiņas. Ja runā par pašu glāzes formu, tad pamatā:
- jo lielāka glāzes kausveida daļa vai “vēdera” daļa un plānākas glāzes sieniņas, jo labāk varēs izjust vīna smaržu un garšu;

- jo mazāk šādā glāzē ielej vīnu un skalina, viegli griežot, maisot, jo intensīvāka būs vīna smarža.

http://www.norton.com.ar/en/

Vieglus, jaunus baltvīnus labāk pasniegt maza tilpuma un šaurās glāzēs. Tad vīna smarža koncentrētāk nokļūst degunā, uz mēles un mutes dobuma aukslējās.
Turklāt piesātinātiem un senākiem baltvīniem vajag vairāk vietas glāzē, lai labāk varētu sajust vīna smaržas un garšas.

Ja runā par sārtvīniem, tad var izmantot vidēja izmēra glāzes, kurām augšdaļa ir mazliet platāka, nekā citām vīna glāzēm.

Sarkanvīnus – gan jaunus, gan ilgi izturētus – labāk lietot no lielām glāzēm, lai vīna virsma, kas saskaras ar gaisu, būtu lielāka. Tādā veidā vīns vairāk “pastāstīs” par savu piesātinātību un dažādo saturu. Lietojot šādas lielas glāzes, vīns izlīst uz visām garšas kārpiņām vienlaicīgi, parādot tā skābumu, saldumu un dažādu augļu notis vienlaicīgi. Tas būtu tāpat kā ēdienam, kur dažādi pārtikas produkti var veidot pilnīgi jaunu garšu.

Un visbeidzot, ja vajag lietot deserta vīnu, tad jāizvēlas mazas glāzes, jo šādi vīni izceļas ar koncentrētu aromātu. Deserta vīnu dzerot no mazas glāzes, tas izlīst uz mēles gala, tādā veidā var labāk izjust tā saldo un pilno aromātu.


Un pašā noslēgumā – protams, mums katram ir savas vajadzības, pat lietojot vienu un to pašu vīnu. Mums katram var patikt, vai pat ir iemīļotas konkrētas glāzes un nepatikt kādas citas. Ja glāzes nav, tad tās ir jāpērk. Un tad svarīgs arī ir budžets, kurā katrs vēlas iekļauties. Cilvēks jutīsies labāk un spēs izbaudīt vīnu labāk, dzerot no “nepareizām” glāzēm, nekā pārsniedzot savu plānoto budžetu, kad, dzerot vīnu, būs jādomā par lielo naudas summu, kas glāzēm iztērēta.

Tomēr, ja no visa izlasītā kristālskaidrība netapa, tad nav pamata satraukumam, jo, pērkot veikalā glāzes, parasti aprakstā ražotājs raksta, kam tās ir vispiemērotākās.
Un visbeidzot – “Ko, man tagad ir jāpērk neskaitāmi glāžu komplekti?”. Nē, tas nav nepieciešams! Prātīgi sākumā būtu izvēlēties vīna glāzes saviem konkrētajiem un iemīļotajiem vīniem, ko visbiežāk lieto.

 


Labiem draugiem labi padomi! ;) 

 

 


 

Mūsu vīnzines iesaka - NORTON 

 

Vīndarītava „Bodega Norton” ir ceturtā lielākā vīna ražotāja Argentīnā. Vīndarināšanas pirmsākumi ir meklējami 1895. gadā, kad angļu inženieris Edmuns Džeimss Palmers Nortons ieradās Mendozā un iestādīja no Francijas atvestos vīnogulāju stādus. „Wine Spectator” šo vīndarītavu ir atzinis par labāko Argentīnā.

http://www.norton.com.ar/en/

 

 

Patlaban galvenais vīndaris ir Deivids Bonomi, kurš turpina senās tradīcijas, pilnveido tās un tiecas uz izcilību. Rezultāts jau šodien – veiksmīgs pasaules zīmols. Pirms pāris gadiem viņš iekļuva “Top 10 jaunie vīndari”.

 

 

 

 

  

Norton Altura Malbec

Regulārā cena ..., akcijas cena ...%*

 

 

Norton Privada Malbec

 

Regulārā cena ..., akcijas cena ...%*

 

 

*akcijas cenas ir spēkā līdz marta mēneša noslēgumam! 


 

 

Iepirkties e-veikalā - produktu katalogs vinuoutlet.lv >>>